اثر ضد دیابتی زیره سبز

شما می توانید برای طرز تهیه مربای هویج غلیظ از سایت های آشپزی استفاده کنید مشاهده شده است که دانه‌های سیاه‌دانه یا عصاره‌های آب یا متانولی آن در خرگوش‌های آلوکسان دیابتی افت قند خون دارند تأثیر ضد هیپرگلیسمی C. nigrum به ترکیبات فلاونوئیدی موجود در این دانه ها نسبت داده شده است.
برای اطلاع از طرز تهیه کیک ساده وانیلی در قابلمه روش های متعدد و گوناگونی وجود دارد، عصاره متانولی C. cyminum در موش‌های دیابتی استرپتوزوتوسین بر دیابت، استرس اکسیداتیو و تشکیل محصولات نهایی گلیکوزه شده پیشرفته (AGE) در مقایسه با گلی بن کلامید مورد بررسی قرار گرفته است.
زیره
مطالعات آزمایشگاهی نشان داد که زیره از رادیکال های آزاد و تشکیل AGE جلوگیری می کند اثر ضد دیابتی زیره سبز (تحت درمان به مدت 4 هفته) با گلی بن کلامید قابل مقایسه بود و حتی در کنترل استرس اکسیداتیو و تشکیل AGE که در پاتوژنز عوارض ریز عروقی دیابت نقش دارد، بهتر بود.
فعالیت بازدارندگی کومینالدئید جدا شده از دانه C. cyminum در برابر عدسی آلدوز ردوکتاز و α-گلوکوزیداز جدا شده از موش های صحرایی Sprague-Dawley ارزیابی شده است و با کورستین به عنوان یک مهار کننده آلدوز ردوکتاز و آکاربوز به عنوان یک α-گلوبیکو مقایسه شده است.
لازم به ذکر است طریقه مصرف زیره سبز برای لاغری شکم را می توانید از طب سنتی نزیک محل زندگی خود جویا باشید مهاری کومینالدئید به ترتیب 1.8 و 1.6 برابر کمتر از آکاربوز و کورستین بود با این وجود، کومینالدئید ممکن است برای درمان های ضد دیابت مفید باشد دانه های زیره مستطیلی و زرد مایل به خاکستری هستند و  همچنین قیمت مبل راحتی ارزان در بازار بزرگ تهران به صرفه تر می باشد.
اسانس زیره برای اثرات ضد التهابی در سلول‌های تحریک‌شده با لیپوپلی‌ساکارید (LPS) و مکانیسم‌های زیربنایی مورد بررسی قرار گرفت ترکیبات فرار در اسانس با استفاده از کروماتوگرافی گازی طیف سنجی جرمی (GC-MS) شناسایی شدند که فراوان ترین ترکیب آن کومین آلدئید (8/48 درصد) بود.
روغن زیره از طریق مهار NF-kB و پروتئین کینازهای فعال شده با میتوژن اثرات ضد التهابی در سلول‌های RAW تحریک‌شده با LPS اعمال می‌کند که پتانسیل آن را به عنوان یک عامل ضد التهابی نشان می‌دهد.
  • منابع:
    1. Cumin and black cumin seeds: traditional uses, chemical constituents, and nutraceutical effects
  • تبلیغات: